Rubriky
Uncategorized

Spojené státy Americké

Sleepapnea USA je internetová stránka o Spojených Státech Amerických.

Pokrýváme vše, co vás v souvislosti s USA napadne. Kde nejlépe jíst, pít, spát, cestovat.

Nezajímají nás super luxusní hotely, ani letoviska za statisíce dolarů. Naším oblíbeným místem na přespání je motel a nepotřebujeme k životu nic, co musíme vyvážit zlatem. Proto si tu přečtete
spíše o spaní pod širákem v pouštích Arizony, než o nocích, prohýřených v prvotřídních hotelech Las Vegas Strip.

USA, to není jen New York a Los Angeles, jak by se mohlo občas zdát ze zpravodajství českých televizních stanic. Naopak, tato dvě místa tvoří zanedbatelné procento z celkové rozlohy Spojených států
a jejich zbytek je v drtivé většině opomíjen.

Kdy jste například naposledy slyšeli o tom, jak žijí svůj každodenní život běžní farmáři uprostřed Texasu, nebo kovbojové na obrovských farmách středozápadu? Prakticky nikdy. A přece – tradiční farmy a kovbojové v USA stále existují a pokud se o nich chcete dozvědět víc, jste na správném místě.

Naším nejoblíbenějším městem (můžeme o nběm říct, že je to velkoměsto? Asi úplně ne.) je Dallas.
Pamatujete na nekonečnou soap operu stejného jména? Pamatujete si na rodinu olejářů, která se jmenovala Ewingové? Ano, i podobné rodiny lze stále v Dallasu a jeho blízkosti najít.

V nablýskaných mrakodrapech Dallasu se domlouvají obchody na miliardy dolarů a často sem zavítá i samotný Donald Trump. Ostatně není divu, Trump je tam, kde jsou peníze. A to nemyslíme nijak sarkasticky.

Autor: Barbora

Bára Šťastná - matka, bloggerka a nadšená praktikantka hot jógy. Žije v Praze.